Darvasa gas crater panorama scaled 10 مکان اعجاب انگیز

۱۰ مکان اعجاب انگیز روی زمین

در این مقاله قصد داریم ۱۰مکان اعجاب انگیز که در کره زمین وجود دارد را به شما معرفی کنیم پس با ما همراه باشید و در ادامه این مقاله از مجله سفر با این زیبایی هایی باورنکردنی آشنا شوید.

۱-غار یخی کامچاتکا

اولین مکان اعجاب انگیز این غار یخی است که در شبه جزیره کامچاتکا در روسیه واقع شده است. تونل تقریبا یک کیلومتری با یک چشمه آب گرم در حال جریان و یخهایی شبیه دوران یخبندان در کناره ها  از آتشفشان Mutnovsky که در نزدیکی همین جاست تشکیل شده است. از آنجا که یخچال های طبیعی در آتشفشان کامچاتکا در سال های اخیر در حال ذوب شدن هستند، سقف این غار در حال حاضر بسیار نازک است که موجب شده نور خورشید  به این غار یخی نفوذ کرده و چنین صحنه های زیبایی را بوجود بیاورد.

kamchatka min 10 مکان اعجاب انگیز

۲-زمین های گل لاله


درهم آمیختگی گسترده ای از رنگ های رنگارنگ در مزارع گل لاله هلند از آسمان به نظر می رسد که یک کودک نوپای غول آسایی یک جعبه مداد رنگی فوق العاده بزرگی دارد.

گل های آبی، صورتی، قرمز و زردی که توسط کشاورزان هلندی پرورش داده می شوند تا در گل فروشی ها و سوپرمارکت های سراسر جهان به فروش برسند؛ فصل کاشت و پرورش گل لاله از ماه مارس ( فروردین ) آغاز و تا ماه اوت ( شهریور ) در سراسر کشور انجام می گیرد، اما دیدنی ترین زمان این شگفتی در ماه آوریل ( اردیبهشت ) می باشد.

کشت پیازه گل لاله قدمتی بیش از ۴۰۰ سال در کشور هلند دارد، امروزه هلند بیش از نه میلیارد پیازه گل هر ساله تولید می کند که دو سوم آن به خارج از کشور صادر می شود. اگر این تعداد بصورت مساوی بین مردم توزیع شود تقریبا به هر نفر دو عدد گل لاله می رسد!

GettyImages 533421150 5a8b31c0eb97de00376e692b 10 مکان اعجاب انگیز
danxia international park 10 مکان اعجاب انگیز
۳- پارک Danxia


رنگین کمان زمینی! با اینکه عکسها کاملا باور نکردنی هستند اما در حقیقت وجود دارند، بله ما هم به سختی باور میکنیم. این کوه ها بخشی از Danxia در پارک زمین شناسی Zhangye  در چین هستند؛ لایه های ماسه و سنگ با رنگهای مختلف و مواد معدنی متفاوت بیش از ۲۴ میلیون سال با هم فشرده شده اند و بصورت صفحات تکنوتیکی در آمده و انسانها را غرق در تماشای خود کرده اند.

۴-معادن متروکه


بله شما هم به طور قطع باور دارید که این معادن وجود ندارند،  این عکس ها از اعماق زمین و در معادن رها شده در زیر یکاترینبورگ روسیه گرفته شده اند. لایه های کارنالیت (یک ماده معدنی مورد استفاده در کود) در دیواره های تونل، سبب تولید این شاهکار رنگارنگ طبیعی شده است . در واقع می توان گفت یک نسخه قنات از کوههای موجود در چین می باشد.

بخش کوچکی از این معادن برای عموم مردم قابل بازدید می باشد و بخش عظیمی توسط دولت بسته شده است. عکس های زیر توسط Mishainik از این مناطق بسته شده می باشد که بوسیله مجوز رسمی از طرف دولت روسیه گرفته شده است.

متروکه3 10 مکان اعجاب انگیز
Namib-Naukluft-پارک مرده
۵٫پارک مُرده Namib-Naukluft

پارک (منطقه حفاظت شده) نامیب  واقعا یکی از نقاشی های خداوند است بروی زمین .یک تابلوی نقاشی منحصر به فرد و رویایی و زیبا؛ کلمه ای بهتر از تابلوی نقاشی برای این منطقه از کره خاکی نمی توان یافت. مکانی زیبا که در کشور نامیبیا ( آفریقای جنوبی ) قرار دارد.

بخش های اصلی پارک Namib Naukluft برای انسان غیرقابل دسترس است. از منطقه عظیمی که ۳۲۰۰۰ کیلومتر مربع آن از میدان های تپه ای وجود دارد، فقط می توان از ناحیه شمال رودخانه کویسب، کوه های ناوکلوفت و سوسوسولئی بازدید کرد.

از سال ۲۰۱۰، پارک Namib Naukluft متعلق به پارک ملی ساحل اسکلت نامیب است که بزرگترین منطقه حفاظت شده نامیبیا و هشتمین منطقه بزرگ در سراسر جهان است. این پارک ملی ساحل اسکلت نامیب که به تازگی توسعه یافته است در امتداد کل ساحل اقیانوس اطلس نامیبیا، از مرز آنگولا  تا مرز آفریقای جنوبی  امتداد دارد.

۶-کانو کریستال

کانو کریستال ( Caño Cristales ) رودخانه کلمبیا واقع در استان Serrania میباشد. رودخانه ای که معمولا به نام های  “رودخانه پنج رنگ” یا “مایع رنگین کمان” و به عنوان زیبا ترین رودخانه در جهان با توجه به رنگ های قابل توجه آن شناخته شده است. در این رودخانه  بسیاری از رنگها از جمله زرد، سبز، آبی، سیاه و سفید، و به خصوص قرمز که توسط clavigera Macarenia در پایین رودخانه ایجاد می شود، قابل مشاهده است.

cano cristales 5 10 مکان اعجاب انگیز
10 مکان اعجاب انگیز
۷-پرواز چشمه آب گرم(آبفشان)


نوادا – آمریکا، شاهد صحنه زیبایی از پرواز آبهای گرم یک چشمه می باشد، این چشمه با همه زیبایی هایش طبیعی نمی باشد و این آبفشان ماورایی در زمینی خصوصی در لبه صحرای بلک راک در نوادا قرار دارد. به طور تصادفی در سال ۱۹۶۴ پس از حفاری یک شرکت انرژی در آب‌های زمین گرمایی ایجاد شد، که امروزه باعث شده است فواره‌ای سوزان که تا ارتفاع پنج فوتی فوران می‌کند بوجود آید. مواد معدنی حاصل از آن که به شکل مخروطی در آمده نتیجه همین چند ساله است و  مخروط هر سال چندین سانتی متر رشد می‌کند. رنگ های درخشان قرمز و سبز از جلبک های گرما دوست هستند به وجود آمده و صحنه ای فوق العاده ایجاد کرده است.

۸-دریاچه Hillier


نه، این یک سراب نیست و ویرایش شده در فتوشاپ هم قطعا نیست! دریاچه هیلیِر واقع در مجمع الجزایر Recherche استرالیا می باشد که از بالا شبیه یک آدامس صورتی باد شده می باشد؛ آب این دریاچه کاملا زلال و شفاف اما به رنگ صورتی هست. دلیل صورتی بودن این دریاچه همچنان به عنوان یک راز طبیعی برای دانشمندان باقی مانده است ، برخی بر این باور هستند که رنگ Hillier ناشی از ترکیب شیمیایی آب شور با نوعی جلبک دریایی با نام Dunaliella salina و باکتری های صورتی رنگ معروف به Halobacteria می باشد. برخلاف دیگر دریاچه های رنگی که با تغییر آب و هوا رنگهای آبها نیز تغییر می کند، دریاچه هیلیِر همیشه به رنگ صورتی می باشد؛ حتی زمانی که در یک بطری ریخته می شود!
علت صورتی بودن این دریاچه هر چه باشد طبق تحقیقات صورت گرفته هیچ خطری برای انسان ندارد ، گر چه شنا در آبی با غلظت شوری زیاد کمی سخت است.

Lake Hillier Portrait 10 مکان اعجاب انگیز
Badab e Surt Samaee scaled 10 مکان اعجاب انگیز
۹٫چشمه های باداب سورت

باداب سورت نام یکی از جاذبه‌های دیدنی و منحصر به فرد ساری است که بین ساری و سمنان قرار دارد. این جاذبه از چندین چشمه زیر زمینی مختلف تشکیل شده است. اما این تمام داستان نیست. باید بدانید که هر یک از این چشمه‌ها دارای طعم، رنگ، بو و حتی خواص منحصر به فرد خود هستند.

گفتنی است که چشمه‌ های هفت رنگ باداب سورت دارای خواص درمانی بسیار متعددی است و همانطور که اشاره کردیم، به دلیل تفاوت جنس آب‌ چشمه‌هایی که از دل خاک می‌جوشند، هر یک از حوضچه‌ها حتی خواص درمانی منحصر به فردی نیز دارند. بسیاری از بازدید کنندگان، برای درمان دردهای عضلانی و روماتیسم عازم باداب سورت می‌شوند. برخی از این حوضچه‌ها دارای خواص ضد عفونی کنندگی هستند و شما با آب تنی در آن می‌توانید سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کنید.

  • چشمه سیاه تیل: چشمه سیاه تیل همان چشمه‌ای است که در کنار آن، مواد سیاه رنگی را مشاهده می‌کنید. این مواد سیاه رنگ لجن‌های طبیعی هستند و حکم یک ماده کاملا درمانی را دارند. مردم محلی از این لجن برای لجن درمانی و کاهش درد‌های عضلانی استفاده می‌کنند.
  • اکسیر حیات: در این بخش حدود ۱۱ چشمه وجود دارد که متاسفانه در حال حاضر فقط شش چشمه جوشان هستند و پنج چشمه دیگر آب زیادی ندارند. نکته جالب توجه در مورد چشمه‌های اکسیر حیات این است که آب این چشمه‌ها دقیقا همانند نوشابه، گاز دارند و نارنجی و ترش مزه هستند!
  • چشمه ترش. اگر این پلکان رنگارنگ را همینطور بالا بروید، به سر چشمه آب‌های ترش قرمز و نارنجی رنگ خواهید رسید. هرچه پیش می‌روید، رد رسوب نارنجی و قرمز روی زمین بیشتر و بیشتر می‌شود و این نشان دهنده آن است که مسیر درستی را پیش گرفته‌اید. ترشی آب این چشمه‌ها از نام آنها پیداست و گفتنی است که رنگ خود را نیز مدیون وجود رسوبات آهن طبیعی هستند.
  • چشمه شور. چشمه شور جزو پر آب‌ترین چشمه‌های باداب سورت محسوب می‌شود و حدود ۱۵ متر قطر دارد. آب حوضچه‌ شور، بسیار شور است و دور تا دور آن را رسوبات سیاه رنگی که همان لجن‌های درمانی هستند، فرا گرفته‌اند. این چشمه بیشترین خاصیت درمانی را دارد و بسیاری از بازدید کنندگان، با امید کاهش درد‌های عضلانی و روماتیسم، وارد آن می‌شوند.
۱۰-درب جهنم

در نگاه اول، می توانیم یک صحنه دراماتیک از یک فیلم علمی تخیلی را ببینیم که دری از جهنم را برای ما باز کرده است، اما این چاله غول پیکر از آتش در قلب صحرای کاراکوم واقع در ترکمنستان است، پس اثر حمله فضایی ها بر روی زمین نیست! این یک دهانه جهنمی ساخته شده توسط زمین شناسان بیش از ۴۰ سال پیش است که شعله های آتش آن زیبایی را به ما هدیه میدهد. خوش آمدید به Derweze در ترکمنستان یا به قول مردم محلی ” خوش آمدید به درب جهنم “

Darvasa gas crater panorama 1 10 مکان اعجاب انگیز
با هم به گوشه‌گوشه دنیا سفر می‌کنیم تا با شگفتی‌های بی‌پایان آن آشنا شویم. از اقیانوس‌ها می‌گذریم، در جنگل‌ها ماجراجویی می‌کنیم، قلب کویر را می‌شکافیم و در کوچه‌پس‌کوچه‌های شهرهای کوچک و بزرگ به صدای سفر گوش می‌دهیم. اگر می‌خواهید گردشگر را حتی در خانه‌تان تجربه کنید، با من همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید