رستوران معلق مشهد

رستوران معلق مشهد، خوردن شیشلیک در ارتفاع ۴۰ متری!

رستوران معلق مشهد

رستوران معلق مشهد را می‌توان یکی از تفریحات بی نظیر در مشهد بیان کرد. غذا خوردن از ابتدای تاریخ یکی از اصلی‌ترین نیازهای بشر بوده و به مرور جنبه تفریح هم به خود گرفته است. با گذشت زمان، رستوران های زیادی ایجاد شدند و هر کدام به گونه‌ای سعی در جذب مخاطب داشتند.

در این مقاله در مجله گردشگری جهانگردان قصد داریم یکی از جدیدترین و جذاب‌ترین اقداماتی که صورت گرفته تا غذا خوردن را جذاب‌تر کند، معرفی کنیم. غذا خوردن در رستورانی که بین زمین و هوا معلق است، پدیده نسبتا جدیدی است که می‌تواند هیجان و لذت غذا خوردن را چند برابر کند. البته که این تجربه برای کسانی که از ارتفاع وحشت دارند، خیلی خوشایند نخواهد بود.

معرفی رستوران معلق مشهد

ایده راه اندازی رستوران های معلق برای نخستین بار در کشور بلژیک به مرحله اجرا در آمد. چند کشور دیگر به غیر از بلژیک و ایران از این ایده استفاده کرده و رستوران‌ های معلقی را برای جذب گردشگران راه اندازی نموده‌اند. این رستوران معلق در مشهد، اولین رستوران معلق در ایران محسوب می‌شود؛ همچنین این سازه ۹ تنی در سطح جهانی، عنوان مجهزترین، بزرگ‌ترین و مرتفع‌ترین رستوران معلق را نیز از آن خود کرده است.

رستوران معلق مشهد
رستوران معلق مشهد

رستوران معلق مشهد کجاست؟

رستوران معلق مشهد در منطقه گردشگری شاندیز قرار دارد. شاندیز یکی از جاذبه های معروف اطراف مشهد است که تفریحات متعددی نیز دارد. بعد از بررسی‌های انجام شده در نهایت ایده ساخت یک رستوران هوایی شاندیز مشهد به مرحله اجرا رسید و اولین رستوران معلق ایران در سال ۱۳۹۶ در این منطقه افتتاح شد و مورد بهره برداری قرار گرفت.

راه های دسترسی به رستوران هوایی شاندیز مشهد

برای رسیدن به رستوران معلق مشهد باید از شهر مشهد خارج شوید و به سمت ییلاقات آن و منطقه توریستی شاندیز بروید. پس از خروج از مشهد به سمت شاندیز، به دو راهی شاندیز طرقبه خواهید رسید و بعد از پیچیدن به سمت شاندیز، زمانی که حدود ۴۰ کیلومتر از مشهد دور شده‌اید، به منطقه گردشگری شاندیز خواهید رسید.

می‌توانید برای رسیدن به این رستوران از خودروی شخصی، تاکسی و یا تاکسی اینترنتی استفاده کنید. همچنین در صورتی که با خودروی شخصی به آنجا می‌روید، نگران جای پارک نباشید چرا که در محوطه، قسمتی را به عنوان پارکینگ برای شما در نظر گرفته‌اند.

رستوران معلق مشهد

تفاوت رستوران هوایی شاندیز مشهد با نمونه‌ های خارجی

رستوران معلق مشهد به چند دلیل با نمونه‌های خارجی خود تفاوت دارد و از آن‌ها متمایز است. اولین تفاوت، ساز و کار بالا رفتن رستوران است. در تمام رستوران‌ های معلق به غیر از مشهد، رستوران توسط جرثقیل بالا برده می‌شود ولی رستوران هوایی شاندیز مشهد سازه‌ای مخصوص دارد که آن را بالا می‌برد و این اولین تفاوت آن با نمونه‌های خارجی است.

مورد دوم وجود یک فر در رستوران معلق مشهد است که این مورد در بسیاری از موارد خارجی وجود ندارد و به همین دلیل تنها دسرها و میان وعده‌های سبک را سرو می‌کنند. اما در رستوران معلق مشهد، انواع غذاهای گرم در سه وعده صبحانه و ناهار و شام برای مهمانان سرو خواهد شد.

مورد آخر امکان استفاده چهار فصل از این رستوران است. در این رستوران ۳۴ مورد از تجهیزات گرمایشی، باعث می‌شوند حتی در فصول سرد سال هم بتوانید از آن استفاده کنید. همچنین وجود سقفی به شکل چتر در بالای میزها باعث می‌شود در صورت بارندگی مشکلی برای شما به وجود نیاید.

امکانات رستوران هوایی مشهد

رستوران معلق یکی از بهترین رستوران های مشهد است که امکانات جذابی را در اختیار میهمانان خود قرار می‌دهد. از امکانات رستوران معلق مشهد می‌توان سیستم گرمایشی آن را نام برد که پیش‌تر به آن اشاره کردیم. این سیستم باعث قابل استفاده بودن رستوران در تمام طول سال خواهد شد. یکی دیگر از امکاناتی که باعث جذابیت بیش از پیش این رستوران می‌شود، وجود بانجی جامپینگ در قسمت گارسون رستوران است. شما می‌توانید هیجان بودن در چنین مکانی را با استفاده از بانجی جامپینگ باز هم بیشتر کنید و برای صرف غذا با اشتهای بیشتری آماده شوید.

مورد بعدی که در مورد امکانات این رستوران معلق باید به آن اشاره کنیم، میزهای آن است که چیدمان آن‌ها به دو صورت جلسه‌ای و لژ قابل تغییر است. این میزها در ۷ قسمت چهار نفره پذیرای ۲۸ مهمان هستند و ۱۰ نفر دیگر نیز خدمه این رستوران را تشکیل می‌دهند و ظرفیت رستوران معلق مشهد با خدمه آن در مجموع ۳۸ نفر است.

پس از استقرار بر روی صندلی و اطمینان از مسائل ایمنی، رستوران تا ارتفاع ۴۰ متری بالا می‌رود و در این ارتفاع ثابت خواهد شد. برای توزیع مناسب زمان سرویس دهی میان تمامی مهمانان، از زمان شروع سرویس‌دهی تا پایان آن یک ساعت فرصت در اختیار دارید.

برای لذت بردن هر چه بیشتر شما از این فضا، یک گروه موسیقی زنده در جایگاه گارسون رستوران حضور دارند و در مدت حضورتان، فضا را برای شما دلنشین‌تر خواهند کرد.

رستوران معلق مشهد
رستوران معلق مشهد

آیا تجربه غذا خوردن در رستوران های معلق را داشته‌اید؟ با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

ظرفیت رستوران معلق مشهد چند نفر است؟
این رستوران ۷ میز ۴ نفره دارد و تعداد ۱۰ خدمه وظیفه سرویس دهی را بر عهده دارند.

زمان های سرویس دهی رستوران معلق مشهد به چه شکل است؟
این رستوران به صورت چهارفصل است و در تمام روزهای هفته از ساعت ۱۱ الی ۲۱ فعال خواهد بود.

هزینه غذاها و استفاده از رستوران معلق مشهد چقدر است؟
هزینه ثابتی در ابتدای ورود دریافت خواهد شد که هزینه‌های غذا را نیز شامل می‌شود ولی برای برخی از غذاها هزینه جداگانه دریافت خواهد شد

رستوران معلق مشهد در کجا واقع شده است؟
این رستوران در فاصله ۴۰ کیلومتری شهر مشهد و در دهکده گردشگری شاندیز قرار دارد

 

با هم به گوشه‌گوشه دنیا سفر می‌کنیم تا با شگفتی‌های بی‌پایان آن آشنا شویم. از اقیانوس‌ها می‌گذریم، در جنگل‌ها ماجراجویی می‌کنیم، قلب کویر را می‌شکافیم و در کوچه‌پس‌کوچه‌های شهرهای کوچک و بزرگ به صدای سفر گوش می‌دهیم. اگر می‌خواهید گردشگر را حتی در خانه‌تان تجربه کنید، با من همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید