ساخت بزرگترین فرودگاه جهان در دبی دبی بزرگ‌ترین فرودگاه جهان را می‌سازد

بزرگترین فرودگاه جهان در دبی !

ساخت بزرگترین فرودگاه جهان در دبی

حاکم دبی ساخت ترمینال مسافربری جدید «فرودگاه بین‌المللی آل مکتوم دبی» (Al Maktoum International Airport) به ارزش ۳۸.۸۵ میلیارد دلار را تایید کرد. در صورت بهره‌برداری کامل این طرح، فرودگاه آل مکتوم ۴۰۰ گیت هواپیما و پنج باند موازی خواهد داشت و به‌گفته حاکم دبی، جدیدترین فناوری‌های هوانوردی برای اولین بار در این فرودگاه به‌کار گرفته خواهد شد. این ترمینال بزرگ‌ترین ترمینال در جهان خواهد بود که فرودگاه آل مکتوم را قادر می‌سازد تا ۲۶۰ میلیون مسافر و ۱۲ میلیون تن بار در سال را جابه‌جا کند.

با افتتاح این ترمینال، فرودگاه بین‌المللی آل مکتوم دبی با مساحت ۷۰ کیلومتر مربع، بزرگ‌ترین فرودگاه جهان و ۵ برابر فرودگاه بین‌المللی دبی خواهد شد و تمامی عملیات پروازی فرودگاه بین المللی دبی در سال‌های آینده به فرودگاه آل مکتوم منتقل می‌شود.

بزرگترین فرودگاه جهان در دبی !
بزرگترین فرودگاه جهان در دبی !

به‌گفته شیخ محمد، حاکم دبی، یک شهر کامل نیز در اطراف فرودگاه و در جنوب دبی ساخته خواهد شد تا تقاضا برای مسکن یک میلیون نفر را تامین کند. شیخ محمد افزود: «این شهر میزبان شرکت‌های پیشرو جهان در بخش لجستیک و حمل‌ونقل هوایی خواهد بود. ما در حال ساخت یک پروژه برای نسل‌های آینده هستیم تا از توسعه مستمر و در عین‌حال پایدار برای فرزندانمان اطمینان حاصل کنیم. دبی فرودگاه جهان، بندر جهان، مرکز شهری جهان و در یک‌کلام مرکز جدید جهان خواهد بود.»

فرودگاه بین المللی حمد به عنوان بهترین فرودگاه جهان در سال ۲۰۲۴ انتخاب شد

شیخ احمد بن سعید آل مکتوم، مدیر عامل شرکت هواپیمایی امارات، نیز درباره این طرح گفت: «توسعه فرودگاه آل مکتوم زمینه را برای رشد پیش‌بینی‌شده در ۴۰ سال آینده مهیا خواهد کرد. این فرودگاه فناوری‌های پیشرفته و امکانات بی‌نظیری را ارائه خواهد کرد.»

با هم به گوشه‌گوشه دنیا سفر می‌کنیم تا با شگفتی‌های بی‌پایان آن آشنا شویم. از اقیانوس‌ها می‌گذریم، در جنگل‌ها ماجراجویی می‌کنیم، قلب کویر را می‌شکافیم و در کوچه‌پس‌کوچه‌های شهرهای کوچک و بزرگ به صدای سفر گوش می‌دهیم. اگر می‌خواهید گردشگر را حتی در خانه‌تان تجربه کنید، با من همراه باشید.

«پست قبلی

پست بعدی»

دیدگاهتان را بنویسید