7 کشور با بیشترین تعداد گردشگر در جهان

۷ کشور با بیشترین تعداد گردشگر در جهان

۷ کشور با بیشترین تعداد گردشگر در جهان

در حالی که وبلاگ نویسان و مسافران بین المللی با داستان های باورنکردنی تعطیلات خود، اخبار رسانه های اجتماعی ما را پر می کنند، اما همچنان نمی توان تصمیم گرفت که پربازدیدترین کشور جهان کدام است. کدام منظره خیره کننده را باید ببینیم؟ بعد کجای نقشه جهان را سنجاق کنیم؟ مقصد های برتر سفر کدامند؟ پاسخ این سوال ها را در این مطالب در جهانگردان پیدا کنید.

۷- مکزیک: ۴۱ میلیون گردشگر

مکزیک در بخش جنوبی آمریکای شمالی قرار دارد و یکی از مقاصد محبوب در میان گردشگران از سرتاسر جهان است. مردم از نقاط مختلف جهان برای بازدید به این شهر پرجنب و جوش سفر می کنند تا از سواحل زیبا، تاریخ غنی و فرهنگ شاد مردم این منطقه لذت ببرند و برخی از آثار ثبت شده در یونسکو را تماشا کنند.

در طول دهه گذشته، گردشگری تاثیر قابل توجهی بر اقتصاد و اشتغال این کشور داشته است. در سال ۲۰۱۹، دولت مکزیک اعلام کرد که یک استراتژی ۶ ساله برای ارتقای صنعت گردشگری و بهبود وضعیت کارگران این صنعت در نظر دارد. برخی از پربازدیدترین مناطق مکزیک شامل مکزیکوسیتی و پلایا دِل کارمن هستند.

۶- ترکیه: ۴۶ میلیون گردشگر

با قرار گرفتن در دو قاره، ترکیه ترکیب فوق العاده ای از غرب و شرق است. این کشور که از سواحل مدیترانه و دریای اژه بهره مند می شود، خط ساحلی و ریزورت های فوق العاده ای برای گردشگران دارد. آنکارا ، استانبول و آنتالیا جزو مناطق پربازدید در ترکیه هستند. جالب است بدانید که بیش از ۱۵ میلیون گردشگر در سال ۲۰۱۹ تعطیلات خود را در آنتالیا سپری کرده اند. آنتالیا یک مقصد مشهور به لطف سواحل و همچنین فرهنگ غنی ترکیه است. مسجد آبی، قصر توپکاپی و موزه ایاصوفیه از جاذبه های گردشگری مشهور در ترکیه هستند.

7 کشور با بیشترین تعداد گردشگر در جهان
7 کشور با بیشترین تعداد گردشگر در جهان

۵- ایتالیا: ۶۲ میلیون گردشگر

ایتالیا تاریخ، فرهنگ و غذاهای بی نظیر دارد و همین مسئله این کشور را در میان پربازدیدترین کشورهای جهان قرار داده است. ایتالیا جاذبه های متفاوتی برای انواع گردشگران دارد. از ارتفاعات پوشیده از برف گرفته تا باغ های انگور و سواحل درخشان، ایتالیا کشوری کم نظیر است. نیاز نیست که اشاره کنیم شهرهایی مانند رم و فلورانس جزو پربازدیدترین شهرهای ایتالیا هستند. شاید باور نکنید اما ۵۰ اثر ثبت شده در فهرست آثار یونسکو در این کشور قرار دارند. برخی از برترین آثار ایتالیا برج پیزا، کلوسئوم و پنتئون هستند.

۴- چین : ۶۳ میلیون گردشگر

چین سومین کشور بزرگ دنیا و پنجمین کشور پربازدید در جهان به شمار می رود. طبیعت زیبا، تاریخ غنی و خرید را می توان از عوامل موثر در این انتخاب دانست. صنعت گردشگری در چین در حال تبدیل شدن به یک صنعت رو به رشد طی سال های گذشته بوده است. در سال ۲۰۱۸، تولید ناخالص داخلی چین در این صنعت ۱۱٫۴ درصد بوده است که در سال ۲۰۱۹، ۱٫۲ درصد رشد داشت. دیوار بزرگ چین، شهر ممنوع و میدان تیانمن از جمله جاذبه های گردشگری مشهور چین هستند.

در اینجا بخوانید : بهترین هتل های مشهور جهان

۳- آمریکا: ۸۰ میلیون گردشگر

رتبه سوم فهرست پربازدیدترین کشورهای جهان به آمریکا تعلق دارد. صنعت گردشگری بیشترین میزان تولید ناخالص داخلی را برای این کشور به همراه داشته است. شهرهایی مانند نیویورک، لاس وگاس و لس آنجلس بیشترین تعداد گردشگر را در سال دارند. نیویورک پربازدیدترین شهر آمریکاست. بیشترین تعداد گردشگران آمریکا از کشورهای کانادا، مکزیک، بریتانیا، ژاپن و چین هستند.

7 کشور با بیشترین تعداد گردشگر در جهان
7 کشور با بیشترین تعداد گردشگر در جهان

۲- اسپانیا: ۸۳ میلیون گردشگر

اسپانیا دومین کشور پربازدید در جهان و همچنین در اروپاست. گردشگری ۱۲ درصد از اقتصاد اسپانیا را شکل داده و ۱۳ درصد اشتغال زایی کرده است. بیشتر گردشگرانی که از این کشور بازدید می کنند از اروپا هستند. هوای گرم، سواحل زیبا و شهرهای پرهیاهوی اسپانیا سالانه میلیون ها گردشگر را برای گذران تعطیلات به این کشور جذب می کند. برخی از مشهورترین جاذبه های اسپانیا شامل کلیسای ساگرادا فامیلیا در بارسلونا، پارک گوئل و کاخ الحمرا در گراناداست.

۱- فرانسه: ۸۹ میلیون گردشگر

فرانسه با رکورد شکنی ۸۹ میلیون گردشگر پربازدیدترین کشور جهان است! پاریس پایتخت فرانسه سالانه ۱۷ میلیون گردشگر را به خود جلب می کند. جالب است بدانید که ۷ میلیون گردشگر فقط از برج ایفل بازدید می کنند. گردشگری در فرانسه سالانه ۹٫۷ درصد تولید ناخالص داخلی و همچنین ۲٫۹ میلیون شغل ایجاد می کند. بیشتر گردشگران فرانسه از کشورهای اروپایی و بیش از ۱۲ میلیون نفر از بریتانیا به این منطقه سفر می کنند. دیزنی لند، موزه لوور و نوتردام مشهورترین جاذبه های گردشگری فرانسه هستند.

 

 

با هم به گوشه‌گوشه دنیا سفر می‌کنیم تا با شگفتی‌های بی‌پایان آن آشنا شویم. از اقیانوس‌ها می‌گذریم، در جنگل‌ها ماجراجویی می‌کنیم، قلب کویر را می‌شکافیم و در کوچه‌پس‌کوچه‌های شهرهای کوچک و بزرگ به صدای سفر گوش می‌دهیم. اگر می‌خواهید گردشگر را حتی در خانه‌تان تجربه کنید، با من همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید