خرید بلیط هواپیما ارزان

۱۰ روش برای خرید بلیط هواپیما ارزان

چند روش برای خرید بلیط هواپیما ارزان

خرید بلیط هواپیمای ارزان و داشتن مسافرتی ارزان، لذت سفر را به ویژه در روزهای شلوع چند برابر می کند. اما اینکه چگونه بلیط ارزان هواپیما را رزرو کنیم، مسئله ایست که بسیاری از مسافران آن را جستجو می کنند. برای خرید بلیط هواپیما ارزان، ابتدا باید انعطاف پذیر باشید و زمان و مقصد مشخصی را از قبل انتخاب نکنید زیرا ممکن است پیشنهادهای دیگر را از دست بدهید. برای خرید بلیط ارزان روش های متعددی وجود دارد که در ادامه در جهانگردان به  بررسی مهمترین آنها می پردازیم .

۱-استفاده از پیکیج های تور و سفر

اغلب آژانس های مسافرتی و سایت های جست و جوی بلیط که خدمات تور ارائه میدهند ، پیکیج های تور با نرخ مناسب ارائه میدهند و یا حتی میتوانید با در اختیار قرار دادن اطلاعات سفر به آژانس مربوطه ، درخواست بستن تور بدهید که شامل بلیط رفت و برگشت – هتل – ترانسفر – راهنما و … می شود و نهایتا می توانید این پکیج را با قیمت مناسبی تهیه کنید

۲- خرید بلیط در ساعات اولیه روز

هنگامی که شما بلیط خود را در ساعات اولیه روز یا بامداد خرید کنید ، نسبت به سایر بلیط هایی که در ساعات ۵ صبح الی ۲۴ شب تهیه می شوند نرخ کمتری دارند که میتوان از این تخفیف استفاده کرد.

خرید بلیط هواپیما ارزان
خرید بلیط هواپیما ارزان

۳-خرید بلیط در اواسط هفته-ماه-سال

با توجه به این که خرید بلیط هواپیما در اوایل و اواخر هفته-ماه-سال با استقبال بیشتری از مسافرین همراه است ، پیشنهاد می شود که در این ایام بلیط نخرید .
به عنوان مثال اوایل هفته معمولا کسانی که کار اداری دارند و قصد سفر به پایتخت را دارند در اول هفته بلیط خود را خرید می کنند که معمولا تعداد این افراد هم کم نیستند.
حتی در اوخر و اوایل سال نیز با ازدحام زیادی از مسافرین نوروزی مواجه خواهید شد که به طور چشمگیری شاهد افزایش قیمت بلیط هولپیما در این ایام خواهید بود .

خرید بلیط هواپیما ارزان
خرید بلیط هواپیما ارزان

۴-خرید بلیط به صورت غیر مستقیم

یکی دیگر از راه های تهیه بلیط ارزان قیمت ، خرید بلیط های توقف دار می باشد.
در مسیر های خارجی گاهی پروازهایی که دو الی سه توقف دارند که به آنها پرواز های ترانزیت نیز می گویند ارزان تر از پرواز های مستقیم هستند .

۵-خرید بلیط چارتر

پرواز های چارتری یا بلیط های چارتر به بلیط هایی گفته میشود که شرکت های مسافرتی و آژانس ها به صورت اجاره کردن صندلی از خود ایرلاین به مسافر ارائه می دهند.
این بلیط ها روی سایت های موتور جست و جوی بلیط قابل خرید و رزرو خواهند بود .

اما چطور میتوان بلیط چارتری ارزان قیمت تهیه کرد ؟

وقتی این آژانس ها تعداد زیادی صندلی از هواپیما را اجاره کرده باشند و قادر به فروش تمامی صندلی ها به مسافر نباشند ، محتمل ضرر بزرگی خواهند شد و این امر سبب میشود که آژانس قیمت بلیط ها را بشکند و تاحدی پایین بیاورد که تمام صندلی های خود را بفروشد.

۶-هنگام رزرو بلیط به میزان بار مجاز دقت کنید .

نکته حائز اهمیتی که باید هنگام خرید بلیط هواپیما به آن توجه کرد این است که به میزان بار مجاز سفر توجه داشت .
اگر قصد سفر کاری یک یا دو روزه دارید و به حجم و وزن اضافی بار نیاز ندارید یا حتی اگر به بار دستی داخل کابین اکتفا میکنید میتوانید بلیط هواپیمای بدون بار یا ظرفیت کم خریداری کنید .

۷-استفاده از مرورگر جست وجو به صورت ناشناس

یکی از مهمترین روش های رزرو بلیط ارزان قیمت این است که از حالت ناشناس مرورگر خود استفاده کنید. چرا که هنگامی که چند بار یک بلیط را در سایت ، جست و جو کنید ، تامین کننده پرواز متوجه تقاضای شما برای خرید بلیط خواهد شد . به این ترتیب تامین کننده وقتی متوجه شود پروازش متقاضی زیاد دارد ، نرخ بلیط آن مسیر را افزایش خواهد داد .

۸-عضو شدن در باشگاه مشتریان و ساخت اکانت در سایت فروش بلیط

یکی از روش های خرید بلیط هواپیما ارزان  استفاده از باشگاه مشتریان است . اگر سایت فروش بلیط هواپیما ، باشگاه مشتریان داشته باشد مانند کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام داشته باشند ، شما میتوانید در این باشگاه ها عضو شوید و از تخفیف ها و حراج ها استفاده کنید .

خرید بلیط هواپیما ارزان
خرید بلیط هواپیما ارزان

روش دیگر ساخت اکانت کاربری در سایت فروش بلیط هست . اگر از کسانی هستید که بلیط زیاد تهیه میکنید میتوانید از این امتیاز استفاده کنید . بعضی آژانس ها یا سایت های فروش بلیط برای مشتریان خود که خرید های بالایی دارند ، سطح تخفیف یا کد تخفیف به مشتری ارائه میدهند. به عنوان مثال اگر خرید بالایی انجام میدهید میتوانید با تماس به آژانس یا سایت مربوطه درخواست لحاظ کردن سطح تخفیف بدهید . این طور با هر بار خرید از سایت ، یک یا دو درصد از قیمت پایه بلیط را تخفیف خواهید گرفت .

۹-خرید از وبسایت های جست و جوی پیشرفته

برخی از وبسایت های معتبر فروش بلیط هواپیما که دارای جست و جوی پیشرفته میباشند ، خرید را ببرای مسافرین راحت تر کرده اند. به این ترتیب که وقتی مسیر مورد نظر خود را وارد میکنید ، میتوانید پرواز هایی که این خطوط هوایی در یک ماه آینده هست را مشاهده و با انتخاب سریع ، ارزان ترین بلیط موجود در ماه را خریداری کنید .

۱۰-بلیط رفت و برگشت نخرید

هنگامی که شما جهت رزرو بلیط خود ، گزینه پرواز رفت و برگشت را انتخاب میکنید ، نا خود آگاه موتور جست و جوی بلیط برای شما بلیط رفت و برگشت از یک ایرلاین را به شما نشان خواهد داد. این امر سبب می شود  بلیط های خوش قیمت ایرلاین های دیگر را از دست بدهید .

خرید بلیط هواپیما ارزان
خرید بلیط هواپیما ارزان

برای جلوگیری از این حالت ، میتوانید با رزرو دو بلیط جداگانه نرخ های مناسب تر مابقی ایرلاین ها رو مشاهده و خرید کنید . به طور مثال اگر شما بابت بلیط رفت و برگشت شیراز-مشهد-شیراز از یک ایرلاین خاص مجبور باشید مبلغ ۴ میلیون تومان پرداخت کنید ، میتوانید بلیط برگشت را به صورت جداگانه و از یک ایرلاین دیگر رزرو کنید و مبلغ ۳میلیون و ۸۰۰ هزار تومان پرداخت کنید . به این ترتیب شما مبلغ ۲۰۰ هزار تومان را سیو خواهید کرد.

با هم به گوشه‌گوشه دنیا سفر می‌کنیم تا با شگفتی‌های بی‌پایان آن آشنا شویم. از اقیانوس‌ها می‌گذریم، در جنگل‌ها ماجراجویی می‌کنیم، قلب کویر را می‌شکافیم و در کوچه‌پس‌کوچه‌های شهرهای کوچک و بزرگ به صدای سفر گوش می‌دهیم. اگر می‌خواهید گردشگر را حتی در خانه‌تان تجربه کنید، با من همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید