پانزدهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری ایران

پانزدهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری ایران

پانزدهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری ایران

جهانگردان : پس از یک وقفه چهارساله، پانزدهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری ایران ۲۷ بهمن‌ماه ۱۴۰۲ در تهران برگزار می‌شود. این گردهمایی هر سال همزمان با دیگر کشورهای جهان در ۲۱ فوریه مصادف با ۲ اسفندماه، در روز جهانی راهنمایان گردشگری، برگزار می‌شد اما این‌بار جامعه انجمن‌های حرفه‌ای راهنمایان گردشگری در نظر دارد به‌دلیل نزدیکی تاریخ برگزاری هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران (۲۳ تا ۲۶ بهمن ماه)، این رویداد بزرگ را در تاریخ ۲۷ بهمن ۱۴۰۲ با حضور راهنمایان گردشگری سراسر‌ کشور، وزیر گردشگری و معاونین، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، سفرا و غیره برگزار کند.

به‌گزارش میراث‌باشی، رئیس هیئت مدیره جامعه انجمن‌های حرفه‌ای راهنمایان گردشگری ایران با اشاره به اینکه کانون و جامعه انجمن‌های صنفی و حرفه‌ای راهنمایان گردشگری در نظر دارد پس از یک‌ وقفه ۴ ساله در شهر تهران، پانزدهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری ایران را مجدد برگزار کند، گفت: «این رویداد برگزار می‌شود تا محفل گرمی برای دیدار راهنمایان از سراسر کشور و فرصتی برای رسیدن به دیگر اهداف تعریف شده فراهم آید.»

محسن حاجی‌سعید در خصوص اهمیت این گردهمایی بیان کرد: «گردهمایی سالانه راهنمایان اهداف مختلفی را دنبال می‌کند. انسجام صنفی، توانمندسازی راهنمایان و آموزش‌های تخصصی، مطرح کردن خواسته‌های صنف و صنعت، ایجاد ارتباط و شبکه‌سازی بین راهنمایان گردشگری سراسر کشور جهت تبادل اطلاعات و ارتباطات و همچنین انتخاب و تقدیر از راهنمایان برتر استان‌های مختلف کشور از جمله اهداف صنفی است که در این گردهمایی مورد توجه بوده است. همچنین معرفی جاذبه‌های شناخته شده و کمتر شناخته شده در استان میزبان، تاکید بر ثبت جهانی یا توجه ویژه به یک جاذبه تاریخی یا طبیعی استان میزبان، تجلیل از یک چهره برتر ملی در حوزه گردشگری، ادبیات، میراث، محیط زیست و یا دیگر رشته‌هایی که به نوعی با گردشگری مرتبط بوده‌اند.»

پانزدهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری ایران
پانزدهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری ایران

وی اظهار داشت: «در نظر داریم تا ضمن برگزاری یک مراسم یک روزه در ۲۷ بهمن‌ماه، بتوانیم در ایام نمایشگاه گردشگری تهران نیز چندین کارگاه آموزشی با تاکید بر موضوعات روز، از جمله هوش مصنوعی و تاثیر آن بر گردشگری، سرمایه‌گذاری سبز و نقش راهنمایان گردشگری، آشنایی با اپلیکیشن‌ها و انواع آن برگزار کنیم.»

رئیس هیئت مدیره جامعه انجمن‌های حرفه‌ای راهنمایان گردشگری درباره شرایط شرکت کنندگان در این رویداد گفت: «شرکت کنندگان صرفا اعضای انجمن‌های صنفی و یا حرفه‌ای راهنمایان گردشگری از سراسر کشور خواهند بود. با توجه به برنامه زمانبندی اعلام شده، برنامه‌ها و سهمیه هر استان مشخص و امکان ثبت‌نام فراهم خواهد شد و راهنمایان گردشگری در سراسر کشور می‌توانند از طریق انجمن‌های استانی پیگیری‌های لازم را داشته باشند‌.»

پانزدهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری ایران، ۲۷ بهمن در محل تهران، خیابان آزادی، سالن همایش‌های سازمان حج و زيارت برگزار می‌شود.

با هم به گوشه‌گوشه دنیا سفر می‌کنیم تا با شگفتی‌های بی‌پایان آن آشنا شویم. از اقیانوس‌ها می‌گذریم، در جنگل‌ها ماجراجویی می‌کنیم، قلب کویر را می‌شکافیم و در کوچه‌پس‌کوچه‌های شهرهای کوچک و بزرگ به صدای سفر گوش می‌دهیم. اگر می‌خواهید گردشگر را حتی در خانه‌تان تجربه کنید، با من همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید