packing tips وسایل ضروری برای سفر

وسایل ضروری برای سفر

وسایل ضروری برای سفر و لازم که خدمتتون عرض خواهیم کرد حتما در هنگام سفر برداشته شود حتما نیازمند آن خواهید شد .

مهم نیست نیت دارید آخر هفته به یک سفر کوتاه بروید یا سفری که یک ماه یا بیشتر طول می كشد، بستن چمدان كاري بسیار دشوار تر از آن چيزي هست كه فکر می كنيد.

سفر های گوناگون نياز به بردن وسایل ضروری برای سفر گوناگون دارند. براي رفتن به یک تفریح ساحلي، نيازي به بردن پالتو ندارید یا برای گردش آخر هفته در شهر، نيازي به بردن کفش های كوهنوردي نداريد.

 با این حال چیز هايي وجود دارد که هیچ وقت نباید در سفر کوتاه یا بلند مدت، آنها را در چمدانتان قرار دهید. از آلبوم تولیدات آرایشی و مو گرفته تا کتابخانه شخصی سفرتان و هر چيزي که می توانید بعد از رسیدن به مقصد خریداری كنيد. در اين مقاله از مجله سفر چیز هايي که بهتر هست در منزل نگه دارید و بعد از برگشت از سفر از آنها بهره گیری كنيد امده است.

مقدار بسيار زيادی پوشاك و لباس

آيا مانند من هستید که هر بار آماده سفر می شوید، وسوسه می شوید تا لباس های زيادي را با خود ببرید، زیرا فکر می كنيد در سفر لازم هست همه ی  آنها را بپوشید.

گریبان گیر اين وسوسه نشوید. به شما نشان می‌دهیم چگونه باید بطور مفید، چمدانتان را پر از لباس برای سفر كاريتان كنيد: چيزي که باید به خاطر داشته باشید، بردن لباس به تعداد ۵، ۴، ۳، ۲، ۱ عدد هست. اولا ۵ جفت جوراب و زیرپوش بردارید. آنگاه ۴ عدد تاپ، ۳ دست شلوار، شلوارک یا دامن، ۲ جفت کفش و ۱ کلاه بردارید. اگرچه می توانید این موارد را طبق نيازتان برای آن سفرتان تغيير دهید.

winter wardrobe premium وسایل ضروری برای سفر

نیت سفر به ساحل دارید؟ لباس شنا باید به همراه داشته باشید. می خواهید به عروسی برويد؟ يك يا دو لباس برداريد. می خواهيد آخر هفته را در يك كنفرانس كاري بگذرانيد؟ كت تان را فراموش نكنيد. براي گزینه بقيه لباس های مورد نيازتان، طبق اين فرمول انتخاب كنيد و مطمئن باشيد همه ی چيز هايي كه واقعا نياز داشتيد را برداشته ايد.

هنگام سفر رفتن برای برداشتن لباس وسواس به خرج ندهید

تعداد زيادي کفش

کفش، فضای زیاد و با ارزشی از چمدانتان را می گیرد.  بياييد برای چند لحظه صادق باشیم: بگوید آخرین باری که کفش های نوک تیز و خيلي بلندتان را با خود بردید و خود را دلخوش كرديد تا كل شهر رابه سختي با آنها راه برويد، كي بوده هست؟

طبق گفته كتاب راهنماي سفر “لونلي پلانت” يا “سياره تنها،” نبايد بيشتر از دو جفت كفش با خود ببريد مگر اين كه دليلي براي بردن جفت سوم وجود داشته باشد. اگر مي خواهيد در رويدادي حاضر شويد كه نياز به كفش خاصي دارد مي توانيد آنها را ببريد. در غير اين صورت آنها را در منزل بگذاريد.

travel shoes women best shoes for travel وسایل ضروری برای سفر

كفش، فضاي زياد و با ارزشي از چمدان تان را مي گيرد

ابزار های مرتبط به مو

آيا هر باري كه مي خواهيد چند روز به سفر برويد، مشكل بردن دستگاه فر كننده مو، سشوار و اتو مو را داريد؟ اگر مي خواهيد كه در يك هتل، منزل اجاره ای مجهز و آپارتمان بمانيد يا با دوست بخشنده تان سفر كنيد نياز به بردن اين وسايل نیست.

پائول فروليچ، در گفت و گو با سايت برتر گردشگري “تريپ ادوايزر” يا “مشاور سفر”، گفت: سشوار و اسپري مو تقريبا در اكثر هتل ها وجوددارد و هتل های بهتر هم فر كننده مو قرض مي دهند. اين موضوع رابا هتل يا ميزباني كه مي شناسيد چك كنيد تا ببينيد كه آيا اين ابزار ها را قرض مي دهند، دراين صورت مي توانيد همه ی اين دستگاه های حالت دهنده را در كشو قرار دهيد و با خود به سفر نبريد.

haie dry وسایل ضروری برای سفر

سشوار و اسپري مو تقریبا در اکثر هتل ها وجود دارد.

لباس هايي که با آنها راحت نيستيد:

پر کردن چمدان و قراردادن انواع لباس ها در چمدانتان، كه به ندرت پیش می آيد در زندگي عادي روزمره تان آنها را بپوشيد، كاري راحت هست. اگر طبق معمول لباسي را نمي پوشيد، دليلی براي نپوشيدن آن داريد.

مجله سفر:  اگر از پوشیدن آن لباس در منزل احساس ناراحتی مي كنيد يا به هر دلیل ديگر، پس قطعا نبايد آن رابا خود به سفر ببريد. بايد در سفر راحت باشيد و ازآن لذت ببريد نه اينكه احساس عذاب وجدان از پوشیدن لباسي داشته باشيد. پس آن لباس هايي كه در آن راحت نيستيد، مخصوصا لباس های شنا و همه ی نگراني های مرتبط را در منزل بگذاريد. آنها آخرين چيزي می باشند كه در سفر دلتان برايشان تنگ خواهد شد.

umbrella وسایل ضروری برای سفر

چتر

بستن درست چتر به طوري كه فضاي كمي اشغال كند سخت هست زيرا فضاي زيادي اشغال مي كند. مي توانيد چتر خودرا در منزل گذاشته و از اين فضا براي بردن وسايل ديگر بهرهگیری كنيد. طبق وبلاگ راهنماي سفر به نام “سفر معتبر”، بسياري از هتل ها، مهمانخانه ها و منزل های كرايه ای درصورت نياز به صورت رايگان بشما چتر خواهند داد. اگر واقعا به چتر نياز پيدا كرديد به بخش گردشگري شهر برويد و يك چتر ارزان بخريد و نگران شكستن آن يا آوردن آن به منزل نباشید زیرا مي توانید آنرا بعد از سفر به كسي ببخشید یا دور بياندازيد. بستن درست چتر به طوری كه فضاي كمي اشغال كند سخت هست

كيف كامل لوازم آرايشي تان

همانطور كه نبايد آلبوم كامل دستگاه های مرتبط به مو رابه سفر بياوريد اين قضيه براي وسايل آرايشي هم صدق مي كند. طبق گفته كارشناسان سفر، می توان از وسايل ها يا لوازم آرايشي-بهداشتي چندكاره فراهم شده در هتل ها بهرهگیری كنيد. مي توانيد برخي از چيز ها رابا همراهان سفرتان شريك شويد و وسايل آرايشي كه حاوي چند رنگ میباشند را بخريد. در نتيجه وادار نيستيد بسياري از اقلام رابا خود ببريد، زيرا فضاي زيادي اشغال مي كنند.

وسايل آرايشي ضروري تان رابا خود ببريد مگر اينكه دليلي براي نبردن اين وسايل باشد. هيچ دليلي براي آوردن همه ی خرت و پرت ها و وسايل با خودتان به سفر وجود ندارد آنها فقط فضا اشغال مي كنند.

makeup bags for travel وسایل ضروری برای سفر

هنگام سفر وسايل آرايشي ضروري تان رابا خود ببريد و بردن چندان لوازم آرایشی خود داری کنید

هر چيزي را درصورت نياز با خود به سفر ببريد.

اندي كرانز ، بنيان گذار شركت “چمدان پاراول”، در يك گفتگو با ماهنامه آمريكائي “راهنماي سفر عالي”، گزینه ساک كوچك تر را براي بردن وسايلي كه فكر مي كنيد ضروري باشد توصيه كرد. به طوري كه با گزینه ساك كوچكتر وادار خواهيد شد فقط وسايلي كه نياز داريد رابا خود ببريد.

books for travel وسایل ضروری برای سفر

كتاب

كتاب سنگين هست، پس صادقانه بگوييم كه كتاب های موثر تان را در منزل بگذاريد. جاناتان ساك، در يك گفتگو با سايت برتر گردشگري گفت: با این که يك نرم افزار كتابخوان الكترونيكي نمي تواند جاي كتاب را بگيرد اما يك تصميم عالي براي سفر، بردن اين كتابخوان های الكترونيكي هست، زيرا هزاران كتاب را در يك نرم افزار مي توانيد ذخيره كنيد. همچنين مي توانيد كتاب های بیشتری را درصورت اتصال به اينترنت وايرلس دانلود كنيد.

چيز هايي كه مي توانيد بعد از رسيدن به مقصد خريداري كنيد

به گزارش مجله سفر شاید هوشمندانه بنظر برسد كه بعد از رسيدن به مقصد، وسايلي كه نياز داريد را خريداري نماييد، اما نيازي به صرف هزينه براي خريد چيزهايي كه قبلا در اطرافتان بوده نداريد.

زمانيكه دنبال كم كردن فضا در چمدان تان هستيد، خريد چيزهايي كه به راحتي در مقصد سفرتان در معرض هست ايده ای هوشمندانه هست. اگر نیت داريد چيزي را در حين سفر خريداري كنيد، آن وسيله را در اندازه كوچك خريداري كنيد يا مطمئن شويد كه قابل دور انداختن میباشند زيرا نمي خواهيد مجدد آنها رابا خودتان برگردانيد و بعد از راه افتادن كارتان، مي توانيد آنرا دور بياندازيد.

با هم به گوشه‌گوشه دنیا سفر می‌کنیم تا با شگفتی‌های بی‌پایان آن آشنا شویم. از اقیانوس‌ها می‌گذریم، در جنگل‌ها ماجراجویی می‌کنیم، قلب کویر را می‌شکافیم و در کوچه‌پس‌کوچه‌های شهرهای کوچک و بزرگ به صدای سفر گوش می‌دهیم. اگر می‌خواهید گردشگر را حتی در خانه‌تان تجربه کنید، با من همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید