قوانین جدید ویزای دبی

قوانین جدید ویزای دبی ؛ به‌همراه داشتن ۳۰۰۰ درهم

قوانین جدید ویزای دبی

براساس مشاهدات میدانی در فرودگاه دبی، مسافرانی که به دبی سفر می‌کنند اکنون باید علاوه‌بر ویزای بازدید، ۳۰۰۰ درهم به‌صورت نقدی یا کارت اعتباری، مدرک رزرو محل اقامت و بلیط رفت‌وبرگشت خود را در بدو ورود ارائه دهند. این در حالی است که تا پیش از این، مسافران برای ورود به این امارت باید تنها ویزای توریستی و پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار ارائه می‌دادند. هنوز مشخص نیست که این قوانین جدید برای همه ملیت‌ها اعمال می‌شود یا تنها شامل مسافران برخی از کشورهای خاص می‌شود.

قوانین جدید ویزای دبی
قوانین جدید ویزای دبی

به‌گزارش «جهانگردان» به‌نقل از خلیج‌تایمز، آژانس‌های گردشگری که در زمینه صدور ویزای توریستی امارات متحده عربی فعالیت می‌کنند به این خبرگزاری گفته‌اند، مسافرانی که قصد دریافت ویزای توریستی دبی را دارند باید حتما ۳۰۰۰ درهم پول نقد، بلیط برگشت و مدرک محل اقامت به‌همراه داشته باشند. این سخت‌گیری‌ها برای اطمینان از توانایی مسافر برای تامین هزینه اقامت در دبی اعمال می‌شود.

به‌گفته آژانس‌های مسافرتی، مسافران می‌توانند ۳۰۰۰ درهم یا معادل آن به سایر ارزها را به‌صورت نقدی یا کارت اعتباری به‌همراه داشته باشند. همچنین فرد باید مدرک معتبری از محل اقامت در امارات ارائه دهد؛ محل اقامت می‌تواند به‌صورت رزرو هتل یا  خانه یکی از اقوام و دوستان باشد.

قوانین جدید ویزای دبی
قوانین جدید ویزای دبی

به‌گفته آژانس‌های مسافرتی، این قانون مدت‌ها است که وجود دارد اما اکنون، مقامات اماراتی نظارت خود را تشدید کرده‌اند. اخبار تکمیلی در رابطه با ویزای امارات متعاقبا اعلام می‌شود.

با هم به گوشه‌گوشه دنیا سفر می‌کنیم تا با شگفتی‌های بی‌پایان آن آشنا شویم. از اقیانوس‌ها می‌گذریم، در جنگل‌ها ماجراجویی می‌کنیم، قلب کویر را می‌شکافیم و در کوچه‌پس‌کوچه‌های شهرهای کوچک و بزرگ به صدای سفر گوش می‌دهیم. اگر می‌خواهید گردشگر را حتی در خانه‌تان تجربه کنید، با من همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید