فاصله شیراز تا بوشهر

فاصله شیراز تا بوشهر

فاصله شیراز تا بوشهر

جهانگردان : فاصله شیراز تا بوشهر یکی از مهم‌ترین مسیرهای جاده‌ای در جنوب ایران است. این مسیر که به طول حدود ۳۰۰ کیلومتر امتداد دارد، از شیراز به سمت جنوب غربی می‌رود و در نهایت به بوشهر می‌رسد. این مسیر علاوه بر اینکه جاده‌ای اصلی بین دو شهر مذکور است، به عنوان یکی از مسیرهای مهم تجاری و گردشگری در ایران نیز شناخته می‌شود.

شیراز به عنوان پایتخت فرهنگ و تاریخ ایران، یکی از مقاصد گردشگری مهم در کشور است. این شهر با دارا بودن باغ‌های واقع در اطراف خود، آثار باستانی مانند پاسارگاد و تخت جمشید و معماری منحصر به فرد خانه‌های قدیمی در محله‌های مختلف شهر، گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. بوشهر همچنین یکی از شهرهای ساحلی ایران است و با داشتن سواحل زیبا و تاریخچه‌ای بسیار قدیمی، محبوبیت زیادی در بین گردشگران دارد.

این جاده از مناظر طبیعی دیدنی و روستاهای زیبایی عبور می‌کند. علاوه بر این، این مسیر دارای امکانات مناسبی مانند جاذبه‌های تاریخی و طبیعی، رستوران‌ها و مکان‌های استراحت است که مسافران می‌توانند از آنها استفاده کنند.

فاصله شیراز تا بوشهر
فاصله شیراز تا بوشهر

فاصله شیراز تا بوشهر از نظر مسافت و زمان

برای رسیدن از شیراز به بوشهر دو مسیر پیش رو دارید. مسیر اول سر راست‌تر و نزدیک‌تر است که از شهرهای برازجان و قائمیه می‌گذرد. این مسیر با مسافت ۲۹۸ کیلومتری که دارد، حدود ۴ ساعت در جاده‌های شیراز به بوشهر میزبان شما خواهد بود. مسیر دوم از فیروزآباد می‌گذرد و با مسافت ۳۳۷ کیلومتری‌اش، حدود یک ساعت دیگر به مسیرتان اضافه می‌کند. در واقع در این مسیر ۵ ساعت در راه هستید تا به بوشهر برسید.

 فاصله بوشهر تا شیراز چند کیلومتر است؟

در صورتی که قصد دارید مسیر اول را انتخاب کنید، با گذر از شهرهای  خان زنیان ، نودان ، قائمیه ،کنار تخته ، برازجان در نهایت به شیراز می‌رسید. این مسافت حدوداً ۴ ساعته، نزدیک ۳۰۰ کیلومتر است. در صورتی که مسیر دوم را انتخاب کنید، از شهرهای چغادک، اهرم، کلمه، فراش بند و کوار گذشته عبور می کنید ؛ این مسیر ۳۳۷ کیلومتری است. البته با وجود طولانی‌تر بودن مسافتی که نسبت به مسیر اول دارد، جاذبه‌های بیشتری نیز سر راه‌تان وجود داشته و می‌تواند لذت سفر را برایتان بیشتر کند.

فاصله شیراز تا بوشهر
فاصله شیراز تا بوشهر

فاصله شیراز تا بوشهر به وسیله اتوبوس، ۲۹۷ کیلومتر، ۴ ساعت ۳۰ دقیقه
پایانه های شهر شیراز  که برای شهر بوشهر اتوبوس دارند
پایانه مسافربری امیر کبیر شیراز
آدرس، شیراز, بلوار امیرکبیر, خیابان توانیر, ترمینال امیرکبیر شیراز
شماره تماس، ۰۷۱۳۸۳۳۵۴۷۰

فاصله شیراز تا بوشهر با هواپیما

در حال حاضر از فرودگاه شیراز به فرودگاه بوشهر و بلعکس پروازی انجام نمی شود.

فاصله شیراز تا بوشهر با قطار

قابل توجه است که راه آهن شیراز به بوشهر هم اکنون در حال احداث می باشد و تا سال ۱۳۹۹ هنوز به بهربرداری نرسیده است.

 

با هم به گوشه‌گوشه دنیا سفر می‌کنیم تا با شگفتی‌های بی‌پایان آن آشنا شویم. از اقیانوس‌ها می‌گذریم، در جنگل‌ها ماجراجویی می‌کنیم، قلب کویر را می‌شکافیم و در کوچه‌پس‌کوچه‌های شهرهای کوچک و بزرگ به صدای سفر گوش می‌دهیم. اگر می‌خواهید گردشگر را حتی در خانه‌تان تجربه کنید، با من همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید