دعوت نامه ویزای شینگن

انواع دعوت نامه ویزای شینگن

انواع دعوت‌ نامه ویزای شینگن – شاید این سوال به ذهن شما خطور کند که دعوتنامه سفر چیست، داشتن آن برای سفر چه ضرورتی دارد و چگونه برای اخذ ویزای شینگن دعوتنامه بگیریم؟ یکی از مواردی که به اخذ آسانتر ویزای شینگن کمک می کند دارا بودن دعوتنامه معتبر از سوی بستگان یا کارفرمایی است که در کشور مقصد حضور دارند. در این مقاله به بررسی اخذ ویزای شینگن از طریق دعوتنامه می پردازیم.

دعوت نامه شینگن چیست؟

برای اخذ ویزای شینگن باید دعوت نامه یا برگه تاییدیه رزرواسیون هتل داشته باشیم. دعوت نامه به گواهی مهر و امضا شده‌ ای گفته می‌شود که از سوی فردی حقیقی از کشور مقصد ارسال می‌شود. البته فرستادن دعوتنامه ویزای شینگن خیلی کار ساده‌ای نیست و فرد میزبان باید شرایط لازم را داشته باشد، وجود دعوت نامه معتبر یکی از مدارک مهم برای اخذ ویزای شینگن محسوب می‌شود.

دوست یا اقوام درجه یک متقاضی اخذ ویزای شینگن می‌توانند از دفاتر شهرداری کشور عضو شینگن یک دعوت نامه به اسم مسافر دریافت کند. اطلاعات دعوتنامه ویزای شینگن باید کامل و درست باشد و هدف از سفر در آن نوشته شده باشد. همچنین دعوت‌ کننده باید محل اقامت و نحوه سفر متقاضی را نیز اعلام کند. دعوتنامه انواع مختلفی دارد که در ادامه هر یک را به تفصیل خواهیم گفت.

 

دعوت نامه ویزای شینگین

تاثیر دعوت نامه ویزای شینگن و کانادا در پرونده

یکی از مدارک مهم و تأثیرگذار برای اخذ ویزای شینگن، دعوتنامه توریستی ویزای شینگن و ویزای کانادا است و بسته به هدف سفر فرد دارای انواع مختلفی است.

برای چه کسانی میشود دعوتنامه فرستاد؟ اخذ ویزای شینگن بدون دعوتنامه امکان پذیر است؟ و ویزای شینگن با دعوتنامه به چه صورت است؟ وجود دارد که در این مقاله سعی شده است به تمامی سوالات مرتبط در این زمینه پاسخ داده شود.

دعوت نامه ویزای شینگن شامل دعوت‌نامه خویشاوندی، دعوت‌نامه کاری، دعوت‌نامه درمانی، دعوت‌نامه اسپانسر و دعوت‌نامه تحصیلی از دانشگاه است که در ادامه مقاله به طور کامل و جداگانه آن ها را مورد بررسی قرار می دهیم.

 • دعوت‌نامه خویشاوندی برای ویزای شینگن

از رایج ترین انواع دعوت نامه ویزای شینگن، دعوت‌نامه خویشاوندی ویزای شینگن و یا دعوت‌نامه توریستی ویزای شینگن است چرا که بسیاری از افراد با هدف سفرهای توریستی و نیز دیدار با دوستان و اقوام اقدام به دریافت ویزای شینگن می کنند. در دعوت‌نامه خویشاوندی شینگن فردی که قصد ارسال دعوت نامه را دارد (دوست و اقوامی که مستقر در اروپا است) باید در نگارش نامه خودبه سفارت اعلام کند که قصد دعوت از فردی آشنا را دارد و ضمن آن باید هدف سفر متقاضی در یک بازه مشخص را نیز بیان کند.

جهت پشتیبانی از دعوت نامه، فردی که تقاضای دعوت نامه را دارد باید مدارکی را به سفارت ارائه دهد. یکی از این مدارک بسیار مهم، ارائه مدارکی که دال بر نسبت خویشاوندی فرد است، می باشد. از جمله دیگر مدارک می توان به وضعیت مالی جهت تأمین هزینه‌های احتمالی میهمان و مدت‌زمان دقیق سفر  منطبق با بلیط رفت‌ و برگشت میهمان، اشاره کرد.

 

 • دعوت‌نامه کاری برای ویزای شینگن

یکی دیگر از انواع دعوت‌ نامه ویزای شینگن ، دعوت نامه کاری برای ویزای شینگن است. گاهی اوقات افراد با هدف فعالیت اقتصادی و بیزنس به کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر می کنند. ممکن است فرد بخواهد با یک سرمایه گذار خارجی، و یا شرکای خارجی خود ملاقات داشته باشد که در این صورت متقاضی باید دارای دعوت‌نامه کاری شینگن یا  Business letter of invitation باشد.

در دعوت‌نامه کاری ویزای شینگن باید ارتباط تجاری فرد با شخص دعوت‌کننده و همچنین هر آنچه که قرار است در این سفر رخ دهد، شرح داده شود. یکی از مهم ترین مدارکی که فرد باید به همراه دعوت‌نامه کاری شینگن به سفارت ارائه دهد، گواهی اشتغال رسمی متقاضی در کشور مبدأ است. این گواهی باید توسط کارفرمای درخواست دهنده ویزا نوشته شده باشد و در آن سمت شغلی و وظایف فرد در شرکت به طور کامل توضیح داده شود.

 • دعوت‌نامه اسپانسر ویزای شینگن

دعوت‌نامه اسپانسر ویزای شینگن در ایران با نام های دیگری نیز معروف است. باید بیان شود که تمامی دعوت نامه ها از جمله دعوت‌نامه نمایشگاهی، دعوت‌نامه علمی و یا دعوت‌نامه شرکت در کنگره زیر شاخه دعوت‌نامه اسپانسر ویزای شینگن یا Sponsor Letter for Schengen Visa هستند.

این دعوت نامه باید به وسیله شرکت و یا موسسه‌ای برگزارکننده رویداد مد نظر نوشته و درخواست شود. در این دعوت نامه باید صراحتا اسم و مشخصات فرد جهت شرکت در رویداد با ذکر تاریخ توسط برگزارکنندگان کنفرانس علمی و یا نمایشگاه‌های بین‌المللی بیان شود. شایان ذکر است موسسه‌ برگزارکننده رویداد می تواند تمامی هزینه های سفر به کشور مربوطه را تقبل کند.

علاوه بر موارد ذکر شده داخل دعوت‌نامه اسپانسر ویزای شینگن باید به علت دعوت فرد به رویداد مربوطه و همچنین محل اسکان فرد در کشور مربوطه با جزئیات اشاره شود.

دعوت نامه ویزای شینگین - دانشجویی

 • دعوت‌نامه تحصیلی ویزای شینگن

یکی دیگر از انواع دعوت‌ نامه ویزای شینگن ، دعوت نامه تحصیلی ویزای شینگن است. دعوت نامه تحصیلی ویزای شینگن در واقع همان نامه پذیرش تحصیلی یا Admission می باشد که توسط مدرسه، دانشگاه و یا کالجی که قصد دعوت از فرد را دارد نگارش و تهیه می شود. این نامه از ضروری ترین مدارک جهت اخذ ویزای تحصیلی شینگن است.

در این دعوت نامه باید مواردی همچون رشته پذیرفته‌شده، نیم سال تحصیلی، هزینه تحصیل در آن رشته و نحوه تأمین هزینه‌ تحصیل و همچنین محل اسکان فرد (در صورت ارائه خوابگاه دانشجویی) به همراه توضیحات کاملی ارائه شود.

 • دعوت‌نامه درمانی برای ویزای شینگن

بسیاری از افراد به علت کیفیت و سطح بالای خدمات پزشکی و درمانی در صورت قدرت تامین هزینه ها ترجیح می دهند که مراحل درمان خود را در یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا انجام دهند. به همین دلیل اقدام به اخذ ویزای Type D شینگن کرده و به کشور های اروپایی سفر می کنند تا مراحل درمانی خود را انجام دهند. جهت دریافت ویزای شینگن جهت درمان فرد باید دارای دعوت نامه درمانی ویزای شینگن یا Hospital Invitation Letter باشد. این دعوت نامه به صورت رسمی توسط پزشکی در اروپا به نمایندگی از بیمارستان نگارش و تهیه می شود.

اطلاعاتی که در این دعوت نامه باید با جزئیات کامل توسط پزشک معتمد بیان شود شامل توضیحات کامل در خصوص شرایط بیماری فرد، مدت‌ زمان درمان، هزینه درمان، معرفی فردی که قرار است هزینه را پرداخت کند و همچنین تمامی اقدامات درمانی ویژه‌ای که باید برای فرد انجام شود، است.

* در دعوت نامه درمانی ویزای شینگن به علت اینکه افسر ویزا دچار تردید نشود، نباید مدت زمان درمان را نامعلوم اعلام کرد. در صورت بیشتر شدن زمان جهت درمان بدانید که عواقب اقامت بیش از حد در حوزه شینگن چیست؟ با این حال باید اشاره شود که می توان ویزای شینگن را تمدید کرد. جهت مطالعه مقاله نحوه تمدید ویزای شینگن در زمان اقامت در اروپا کلیک کنید.

نکات مهم برای نگارش دعوت‌نامه ویزای شینگن

دعوت نامه ویزای شینگن، دعوت نامه ایی رسمی به سفارت کشور مربوطه است. شایان ذکر است در صورتی که تمامی اطلاعات با جزئیات در دعوت نامه بیان شود جایی برای نگرانی عدم پذیرش دعوت نامه از سمت سفارت وجود ندارد همچنین باید بیان شود که در نگارش این نامه نیازی به اطلاعات و تخصص در زمینه حقوق، اخذ ویزا و مهاجرت نیست و فقط کافی است فرد دعوت کننده با رعایت یک ساختار مشخص داخل دعوت نامه به صورت رسمی تمامی اطلاعات مهم که در زیر به آن ها اشاره می شود را ذکر کند:

 1. نام متقاضی
 2. اطلاعات تماس سفارت
 3. شماره تماس سفارت
 4. نام فرد دعوت‌کننده
 5. شماره تماس فرد دعوت‌کننده
 6. شماره گذرنامه متقاضی
 7. هدف سفر
 8. تاریخ سفر
 9. تاریخ نوشتن دعوت نامه
 10. امضای شخص دعوت‌کننده
 11. اسناد و ضمیمه‌های لازم
نکته :

اطلاعات و مستندات دعوتنامه ویزای شینگن باید به زبان رسمی نوشته شود. در نوشتن دعوتنامه باید دقت شود که از زبان محاوره و کنایی استفاده نشود. دعوتنامه باید نشان دهد که شما در تاریخ مشخص شده به کشور خودتان باز خواهید گشت.

 

برچسب ها :
با هم به گوشه‌گوشه دنیا سفر می‌کنیم تا با شگفتی‌های بی‌پایان آن آشنا شویم. از اقیانوس‌ها می‌گذریم، در جنگل‌ها ماجراجویی می‌کنیم، قلب کویر را می‌شکافیم و در کوچه‌پس‌کوچه‌های شهرهای کوچک و بزرگ به صدای سفر گوش می‌دهیم. اگر می‌خواهید گردشگر را حتی در خانه‌تان تجربه کنید، با من همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید