بوئینگ هک شد

بوئینگ هک شد !

بوئینگ هک شد

جهانگردان  : اطلاعات داخلی شرکت بویینگ توسط گروه هکری «لاک بیت» (Lockbit) در فضای آنلاین منتشر شد.

به‌گزارش رویترز، شرکت بویینگ در بیانیه‌ای تایید کرد که بخش‌های قطعات و توزیع این شرکت تحت تأثیر حمله سایبری قرار گرفته‌اند.

در بیانیه این شرکت آمده است: «ما از این امر آگاه هستیم. یک گروه باج افزاری اطلاعاتی را منتشر کرده که از سیستم‌های ما سرقت شده است. ما همچنان مشغول بررسی این رویداد هستیم و با نیروهای مجری قانون، مقامات رگولاتوری و شرکت‌های قربانی در تماسیم.»

بویینگ همچنین در بیانیه خود گفته است که این اتفاق پیش‌آمده، تهدیدی برای هواپیماها یا پروازهای آن نیست اما از اظهار نظر درباره آنکه آیا داده‌های حساس دفاعی یا غیره به دست هکرها افتاده یا خیر، خودداری کرد.

بوئینگ هک شد
بوئینگ هک شد

گروه هکری لاک بیت در حالی این اطلاعات را در اختیار عموم قرار داد که شرکت بویینگ از پرداخت مبلغی که به‌عنوان باج درخواست شده بود، امتناع کرد.

اطلاعات شرکت بویینگ طبق پستی در وب سایت گروه هکری لاک بیت، در نخستین ساعت روز جمعه منتشر شده است. تاریخ بیشتر فایل‌های افشا شده اواخر اکتبر است.

باج افزار لاک بیت نخستین بار در یک انجمن امنیت سایبری روسی زبان در ژانویه ۲۰۲۰ میلادی مشاهده شد و از آن زمان ردپای آن در در سازمان‌هایی در آمریکا، هند و برزیل دیده شده است.

طبق اطلاعات آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت آمریکا (CISA) این گروه هکری ۱۷۰۰ سازمان آمریکایی را هک کرده است.

برچسب ها :
با هم به گوشه‌گوشه دنیا سفر می‌کنیم تا با شگفتی‌های بی‌پایان آن آشنا شویم. از اقیانوس‌ها می‌گذریم، در جنگل‌ها ماجراجویی می‌کنیم، قلب کویر را می‌شکافیم و در کوچه‌پس‌کوچه‌های شهرهای کوچک و بزرگ به صدای سفر گوش می‌دهیم. اگر می‌خواهید گردشگر را حتی در خانه‌تان تجربه کنید، با من همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید