عوارض خروج از کشور

افزایش ۳۰ درصدی عوارض خروج از کشور

افزایش ۳۰ درصدی عوارض خروج از کشور

جهانگردان : بر اساس لایحه بودجه ۱۴۰۳، عوارض خروج از کشور برای هر نفر ۵۲۰ هزار تومان تعیین شد که ۱۲۰ هزار تومان نسبت به سال قبل افزایش یافته است. عوارض خروج از کشور برای سفر دوم به‌میزان ۵۰ درصد و سفرهای سوم و بیشتر به‌میزان ۱۰۰ درصد افزایش خواهد یافت.

عوارض خروج از کشور برای هر نفر در سال ۱۴۰۲ در سفر اول ۴۰۰ هزار تومان تعیین شده بود؛ بر این اساس، عوارض خروج از کشور برای هر نفر نسبت به سال قبل ۳۰ درصد افزایش یافته است.

عوارض خروج از کشور
افزایش ۳۰ درصدی عوارض خروج از کشور

به‌گزارش ایسنا، همچنین پیش‌بینی شده است درآمد دولت از محل عوارض خروج از مرزهای کشور ۴۳۶۲ میلیارد تومان باشد که نسبت به رقم ۳۴۳۱ میلیارد تومانی در لایحه بودجه سال قبل ۲۷.۱ درصد افزایش داشته است.

همچنین عوارض خروج زائرین حج تمتع و عمره برای هر نفر ۱۷۲ هزار تومان تعیین شده که نسبت به رقم ۱۳۲ هزار تومان در سال گذشته ۴۰ هزار تومان، معادل ۳۰.۳ درصد، بیشتر شده است.

عوارض خروج از کشور
افزایش ۳۰ درصدی عوارض خروج از کشور

عوارض خروج هوایی برای زائرین عتبات عالیات ۴۵ هزار تومان و عوارض خروج زمینی و دریایی نیز برای این مسافران ۱۵ هزار تومان تعیین شده که نسبت به سال گذشته تغییر نکرده است.

با هم به گوشه‌گوشه دنیا سفر می‌کنیم تا با شگفتی‌های بی‌پایان آن آشنا شویم. از اقیانوس‌ها می‌گذریم، در جنگل‌ها ماجراجویی می‌کنیم، قلب کویر را می‌شکافیم و در کوچه‌پس‌کوچه‌های شهرهای کوچک و بزرگ به صدای سفر گوش می‌دهیم. اگر می‌خواهید گردشگر را حتی در خانه‌تان تجربه کنید، با من همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید