ازدحام جمعیت در بازرگان

ازدحام جمعیت در بازرگان/ مرزی غیر از بازرگان جایگزین شود

ازدحام جمعیت در مرز بازرگان

جهانگردان : به‌دنبال ازدحام جمعیت و ایستایی طولانی مسافران در مرز بازرگان و با توجه به برودت هوا، ستاد سفر از مسافرانی که از این مرز قصد سفر به ترکیه را دارند درخواست کرد پیش از حرکت، از وضعیت تردد از پایانه‌های مرزی اطلاع کسب شود.

به‌گزارش ایسنا، انتشار فیلمی در فضای مجازی حاکی از ازدحام جمعیت در مرز بازرگان و تشکیل صف‌های طولانی است؛ درحالی که خروج مسافران از این مرز به‌سمت ترکیه به‌کندی انجام می‌شود. مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی نیز از تردد بیش از ۱۲۳ هزار مسافر داخلی و خارجی از پایانه‌های مرزی این استان و در پنج روز پایانی سال خبر داده است. در این بین، پایانه مرزی بازرگان با ۱۴هزار و ۸۷۴ تردد بیشترین تردد را ثبت کرده و پایانه مرزی رازی با بیش از ۱۴هزار تردد در رتبه دوم قرار گرفته است.

ازدحام جمعیت در بازرگان
ازدحام جمعیت در بازرگان

مصطفی فاطمی، دبیر ستاد سفر پیش‌تر این احتمال را مطرح کرده بود که در تعطیلات نوروز ۱۴۰۳ نقاط مرزی با حجم ترافیک بالایی مواجه شوند. او گفته بود: «به‌دلیل اعمال قانون جدید برای تردد بدون پرداخت عوارض مرزنشینان، پیش‌بینی می‌شود حجم ترددهای نوروزی از مرزهای زمینی بیشتر شود؛ از این رو لازم است در این باره تدابیری اتخاذ شود.»

با هم به گوشه‌گوشه دنیا سفر می‌کنیم تا با شگفتی‌های بی‌پایان آن آشنا شویم. از اقیانوس‌ها می‌گذریم، در جنگل‌ها ماجراجویی می‌کنیم، قلب کویر را می‌شکافیم و در کوچه‌پس‌کوچه‌های شهرهای کوچک و بزرگ به صدای سفر گوش می‌دهیم. اگر می‌خواهید گردشگر را حتی در خانه‌تان تجربه کنید، با من همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید