انگشت نگاری برای ویزای کانادا یا بیومتریک کانادا

انگشت نگاری برای ویزای کانادا یا بیومتریک کانادا یکی از مراحل درخواست ویزای کانادا است که هر متقاضی باید شخصا با حضور در یکی از VACهای VFS  نسبت به انجام آن اقدام نماید. به بیان دیگر درخواست ویزای کانادا تا پیش از انجام انگشت نگاری رسمیت نیافته و اصطلاحا به جریان نمی‌افتد. در این مقاله با فرآیند انگشت نگاری سفارت کانادا بیشتر آشنا می‌شویم و دفاتر بیومتریک برای ویزای کانادا را معرفی خواهیم کرد.

به چند روش می‌توان برای ویزای کانادا اقدام کرد که در این بین درخواست آنلاین ویزای کانادا یکی از معمول ترین روش‌های موجود به حساب می‌آید. در این روش متقاضی پس از تکمیل فرم آنلاین و آپلود مدارک مورد نیاز، یک کد رهگیری دریافت می‌کند و پس از چند روز نامه‌ای از سوی سفارت برای فرد یا موسسه‌ای که وکالت متقاضی را بر عهده دارد ارسال می‌شود. در ثبت نام آنلاین ویزای کانادا متقاضی یک ماه فرصت دارد از زمان صدور نامه، به یکی از دفاتر VAC مراجعه نموده و نسبت به انگشت نگاری اقدام نماید.

 

انگشت نگاری

نکات مهم در مورد انگشت نگاری برای ویزای کانادا

متقاضی تنها ۳۰ روز فرصت دارد نسبت به انگشت نگاری یا بیومتریک کانادا اقدام نماید و درصورت عدم مراجعه متقاضی، پرونده کنسل و در نهایت مردود اعلام خواهد شد.

 1. تمام افراد پرونده (همسر و یا پدر و مادر) می‌بایست همزمان برای انگشت نگاری اقدام نمایند.
 1. اگر خالکوبی روی دست و صورت خود دارید قبل از انگشت نگاری آنها را پاک کنید.
 1. برای انگششت نگاری نیاز نیست مدارک پرونده را به همراه داشته باشید و نامه انگشت نگاری به تنهایی کفایت می‌کند.
 1. برای انگشت نگاری سفارت کانادا نیاز به وقت قبلی نیست و متقاضی در هر زمان (یک بازه ۳۰ روزه) می‌تواند برای بیومتریک کانادا اقدام نماید.
 1. تمامی پرونده‌های درخواست ویزای کانادا برای ایرانیان برای بررسی نهایی به سفارت کانادا در ترکیه (آنکارا) ارجاع داده می‌شود و می‌بایست برای دریافت پاسخ به این شهر مراجعه شود.

اگرچه انگشت نگاری برای ویزای کانادا روندی اجباری است اما در موارد خاص و برای افرادی خاص نیاز به بیومتریک نیست. این موارد عبارتند از:

 1. افراد بالای ۸۰ سال و کمتر از ۱۴ سال
 1. افرادی که ویزای مهاجرتی دارند
 1. افراد مقیم کانادا
 1. افراد با پاسپورت کانادایی
 1. دیپلمات ها و افرادی که در سازمان ملل متحد و سازمان های دولتی کار می‌کنند
 1. افرادی که حین درخواست ویزا در کانادا هستند

در تمامی موارد دیگر و برای به جریان افتادن درخواست ویزای کانادا، فرد متقاضی به شرحی که در بالا اشاره شد، می‌بایست با حضور در یکی از سفارت های کانادا نسبت به انگشت نگاری خود اقدام نماید. بدلیل تعطیلی سفارت کانادا در ایران، هموطنان عزیز به ناچار می‌بایست به یکی از دفاتر VAC در کشورهای همسایه سفر کنند. در ادامه تعدادی از سفارت های کانادا که بیشترین میزان مراجعین ایرانی را به خود اختصاص می‌دهند، بررسی می‌کنیم.

 

الزامات و نکات مهم در انگشت نگاری برای ویزای کانادا

انگشت نگاری یا بیومتریک سفارت کانادا را شاید بتوان یکی از مهم‌ترین مراحل درخواست ویزای شما قلمداد کرد. مرحله‌ای مهم که با حضور هر فرد در یکی از VACهایVFS  نسبت به انجام آن اقدام می نماید. در ادامه باید و نباید‌های بیومتریک را با هم مررور می‌کنیم:

روش صحیح انگشت نگاری:

 1. انگشتان دست راست به صورت هموار بر روی اسکنر قرار بگیرند
 1. انگشتان دست چپ به صورت هموار بر روی اسکنر قرار بگیرند
 1. انگشت شست به صورت هموار بر روی اسکنر قرار بگیرد

روش غلط انگشت نگاری:

 1. زاویه نامناسب انگشتان
 1. زاویه نامناسب انگشت شست
 1. خم بودن انگشتان
 1. نزدیک بودن بیش از اندازه انگشتان به یکدیگر
 1. تمامی ۴ انگشت بر روی اسکنر قرار نگرفته باشند
 1. آرایش دست

برخی از صدمات و شرایط پزشکی ممکن است مانع ارائه ۱۰ اثر انگشت و یا تصویر شما گردند. اگر شما دارای آسیب و یا شرایط پزشکی موقتی در صورت و دست های خود می باشید، باید صبر کنید تا پیش از انجام بیومتریکتان این آسیب های ترمیم شوند.اگر شما دارای آسیب و یا شرایط پزشکی دائمی در صورت و دست های خود می باشید، تصویر شما همچنان گرفته خواهد شد و از شما درخواست می گردد که تا حد امکان اثر انگشت بدهید. در زمان ورود به کانادا یک مسئول خدمات مرزی تصویر گذرنامه و یا مدارک مسافرتی شما را با تصویر گرفته شده در زمان انجام بیومتریک مقایسه می‌کند. ممکن است جهت تایید مجدد هویتتان از شما اثر انگشت گرفته شود.

دفاتر انگشت نگاری برای ویزای کانادا

 1. دفتر انگشت نگاری برای ویزای کانادا در استانبول و آنکارا
 1. دفتر انگشت نگاری برای ویزای کانادا در تفلیس – گرجستان
 1. دفتر انگشت نگاری برای ویزای کانادا در ارمنستان
 1. دفتر انگشت نگاری برای ویزای کانادا در باکو
 1. دفتر انگشت نگاری برای ویزای کانادا در دبی

هر یک از این دفاتر (مشاهده اطلاعات و آدرس سفارت کانادا در ترکیه و سایر شهرها) برای ثبت انگشت نگاری معایب و محاسنی دارند که اطلاع از آنها می‌تواند به میزان موفقیت شما در اخذ ویزای کانادا بیافزاید. برای مثال بسیاری از متقاضیان ایرانی بعضا بدلیل اطلاعات غیر کارشناسی ارائه شده توسط برخی موسسات بر این باورند دفتر انگشت نگاری برای ویزای کانادا در تفلیس بهترین گزینه برای ثبت انگشت نگاری است.

دلایلی همچون جاذبه‌های توریستی کشور گرجستان و خلوت‌تر بودن دفتر VAC  در تفلیس بر این باور دامن زده است اما واقعیت چیز دیگری است. توصیه ما به متقاضیان محترم ویزای توریستی کانادا یا ویزای ۵ ساله کانادا این است که چند نکته را در زمان تکمیل فرم آنلاین درخواست ویزا در ذهن داشته باشند:

 1. در زمان تکمیل فرم آنلاین درخواست ویزای کانادا می‌بایست محل مورد نظر برای انگشت نگاری مشخص شود.
 1. تا جای ممکن از انگشت نگاری در دفتر دبی و یا ابوظبی (بدلیل برخی ملاحضات) خودداری کنید تا بروز مشکل در مسیر رسیدگی به پرونده شما به حداقل برسد.
 1. برخی دفاتر بیومتریک همچون دفتر انگشت نگاری برای ویزای کانادا در گرجستان، بدلیل کافی نبودن اشراف کارکنان سفارت به شرایط متقاضیان ایرانی، شانس قبولی درخواست ویزا را کاهش می‌دهند.
 1. انگشت نگاری برای ویزای کانادا در استانبول و یا آنکارا، تقریبا بیشترین میزان مراجع ایرانی را دارند و این موضوع بویژه در های ‌فصول توریستی موجب بوجود آمدن صف‌های طولانی در این دفاتر می‌شود.
 1. هزینه بیومتریک کانادا در استانبول و آنکارا از تمامی دفاتر دیگر VFS پایین‌تر است. (حدود ۶۵ لیر)

اما یکی از خدماتی مهمی که متقاضیان محترم به راحتی می‌توانند در مسیر درخواست ویزای کانادا ازآن بهره‌مند شوند، خدمات پیکاپ ویزا است. همانگونه که اشاره شد برای انگشت نگاری هر فرد باید در دست داشتن نامه انگشت نگاری به یکی از سفارت‌های این کشور در خارج از ایران سفر کند. این در حالی است که پس از بررسی نهایی می‌بایست برای دریافت جواب بیومتریک کانادا و یا نتیجه نهایی بار دیگر به ترکیه سفر کند.

با استفاده از خدمات پیکاپ ویزا‌ نیاز شما برای سفر مجدد به ترکیه را مرتفع می‌شود. ما با برخورداری از مجوزهای قانونی از پلیس مهاجرت و همچنین دفاتر برون مرزی خود، از طریق نماینده‌ای قانونی و پروازهای اختصاصی هفتگی (دو پرواز رفت و برگشت تهران-آنکارا در هفته) پاسخ درخواست ویزا به همراه پاسپورت شما را تحویل خواهد داد. یکی دیگر از خدماتی که متقاضیان محترم می‌توانند در جریان انگشت نگاری برای ویزای کانادا از آن بهره‌مند شوند، خدمات تور جهانگردان است.

برای مثال پس از صدور بلیط رفت و برگشت به مقصد ایروان، هتل  و محل اقامت متقاضی را در این شهر رزرو می‌نماییم. در روز مد نظر برای انگشت نگاری کارگزار ما با ارائه خدمات ترانسفر شما را تا دفتر انگشت نگاری برای ویزای کانادا در ارمنستان همراهی کرده و حتی در زمان پر کردن و یا ترجمه فرم‌های مربوطه در کنار شما خواهد بود. شرکت جهانگردان آماده ارائه خدمات تخصصی به شما متقاضیان محترم خواهد بود.

تور انگشت نگاری

برای دریافت ویزای بسیاری از کشورهای جهان، باید مرحله‌ای تحت عنوان «انگشت‌نگاری» یا «تست بایومتریک» را پشت سر بگذارید که نیازمند حضور شما در سفارت کشور مورد نظر است. کشورهای انگلیس، آمریکا و کانادا در ایران سفارت فعال ندارند و برای انجام مصاحبه و انگشت‌نگاری، باید به سفارت آن‌ها در کشورهای همسایه مانند ترکیه، امارات و ارمنستان مراجعه کنید. تور انگشت‌نگاری جهانگردان، تمام هماهنگی‌های لازم برای سفر شما به کشور همسایه و انجام این مراحل را انجام می‌دهد؛ از رزرو وقت سفارت و پرواز تا هتل و بیمه مسافرتی. برای استفاده از خدمات تور انگشت نگاری نیلگام با همکاران ما تماس بگیرید.

چرا از تور انگشت نگاری استفاده کنیم؟

 

اگر پیش از این درگیر فرایندهای دریافت ویزا شده باشید، می‌دانید که برای دریافت ویزا باید حتما حداقل یک بار به صورت حضوری به سفارت کشور مورد نظر مراجعه کنید و فرایند مصاحبه، انگشت نگاری و تست بایومتریک را انجام دهید. کشورهای انگلیس، آمریکا و کانادا در ایران سفارت فعال ندارند و متقاضیان ایرانی، باید به سفارت آن‌ها در کشورهای همسایه مراجعه کنند.

البته که می‌توانید به صورت شخصی به کشورهای همسایه سفر کنید، اما راه حل آسان‌تر، سریع‌تر و به‌صرفه‌تر این است که از خدمات تور انگشت نگاری استفاده کنید. تور انگشت نگاری پس از رزرو وقت سفارت، بهترین برنامه زمانی را به تناسب آن برای شما فراهم می‌کند و رزرو پرواز و هتل را با مناسب‌ترین هزینه انجام می‌دهد.

تور انگشت نگاری چیست؟

در یک تعریف ساده، تور انگشت نگاری مجموعه‌ای از خدمات است که در آن تمامی هماهنگی‌های لازم برای سفر به کشور واسط از جمله رزرو وقت سفارت و مصاحبه ویزا، رزرو پرواز رفت و برگشت، ترانسفر فرودگاهی، بیمه مسافرتی بین‌المللی و اقامت هتل توسط آژانس جهانگردان انجام می‌شود و شما این امکان را دارید تا با فراغ بال، سایر امور خود را پیگیری کنید.

زمانی که شما به عنوان یک شهروند ایرانی، برای دریافت ویزای کشورهایی که در ایران کنسولگری فعال ندارند اقدام می‌کنید، خواه ناخواه ملزم هستید تا بخشی از پروسه ویزا را به صورت آنلاین و بخشی دیگر را به صورت حضوری و در محل کارگزاری خدمات ویزا در یک کشور خارجی و نزدیک به ایران انجام دهید.

از آنجا که ممکن است مدیریت زمان، خرید بهترین و خوش‌قیمت‌ترین پرواز رفت و برگشت، رزرو هتل محل اقامت، دریافت بیمه مسافرتی معتبر و البته استفاده از ترانسفر فرودگاهی در کشور مقصد شما را با پیچیدگی‌های زیادی روبه‌رو کند، استفاده از تور انگشت نگاری و سپس پیکاپ ویزا  می‌تواند راه حل بسیار مناسبی برای شما باشد.

برای ویزای کدام کشور اقدام کرده‌اید؟ آمریکا، کانادا یا انگلیس؟ ما برای همه آن‌ها راه حل داریم! کافی است با کارشناسان ما تماس بگیرید.۰۹۴۲۲۰۲۲۰۱۲

تور انگشت نگاری استانبول 

همانطور که گفتیم، برای انجام مراحل حضوری دریافت ویزای کشورهای آمریکا، کانادا و انگلیس، باید به سفارت آن‌ها در یک کشور واسط مراجعه کنید. طبیعتا منطقی‌تر این است که به نزدیک‌ترین سفارت در کشورهای همسایه بروید. بنابراین سه انتخاب پیش روی شما قرار دارد: ترکیه (استانبول و آنکارا)، امارات (دبی و ابوظبی) و ارمنستان (ایروان).

تور انگشت نگاری استانبول به دو دلیل در میان ایرانی‌ها پرطرفدارتر است:

 1. سفر به امارات معمولا هزینه زیادی دارد و برای ورود به این کشور هم نیاز به دریافت ویزا دارید.
 2. استانبول نسبت به دو شهر دیگر یعنی آنکارا در ترکیه و ایروان در ارمنستان، شهر دیدنی‌تر و البته پیشرفته‌تری است و مسافران معمولا به این فکر می‌کنند که در خلال این سفر اجباری، کمی هم از محیط لذت ببرند.

 

گرچه ما تلاش می‌کنیم بهترین برنامه زمانی را برای شما فراهم کنیم تا بتوانید در کوتاه‌ترین زمان کارهای خود را پیش ببرید، اما با توجه به زمان‌بندی و موجود بودن بلیت پروازهای رفت و برگشت و تاریخ دقیق نوبت وقت سفارت شما، ممکن است کمی وقت آزاد داشته باشید. پس چه بهتر که آن را در شهری زیبا و خوش‌آب‌وهوا بگذرانید.

اکنون که با ماهیت کلی خدمات تور انگشت نگاری استانبول آشنا شدید، بد نیست بدانید که این محصول برای چه کشورها و چه ویزاهایی کاربرد دارد.

تور انگشت نگاری کانادا در استانبول 

شهروندان ایرانی زیادی هر سال به دنبال دریافت یکی از انواع ویزای کانادا مانند ویزای توریستی کانادا، ویزای تحصیلی کانادا یا اقامت کاری از طریق جاب آفر کانادا هستند و به همین خاطر، خدمات تور انگشت نگاری استانبول برای سفارت کانادا، یکی از پرمتقاضی‌ترین گزینه‌های حال حاضر متقاضیان اپلای ویزا و مهاجرت به کشور کانادا محسوب می‌شود.

با توجه به غیرفعال بودن سفارت کانادا در ایران، پروسه درخواست ویزای شما تنها به صورت آنلاین و از طریق وب‌سایت مهاجرت و شهروندی کشور کانادا انجام‌پذیر است.

با انجام مراحل ایجاد حساب کاربری، ترجمه و آپلود مدارک ویزا، پرداخت هزینه ارزی ویزا و انگشت‌نگاری بایومتریک، نوبت به بخش حضوری یعنی مرحله بایومتریک می‌رسد که با رزرو وقت سفارت کانادا شروع می‌شود.

خوشبختانه شما می‌توانید بدون نگرانی از خدمات تور انگشت نگاری کانادا نیلگام در استانبول استفاده کنید و به راحتی کارهای باقی‌مانده را به اتمام برسانید.

خدمات تور انگشت نگاری استانبول نیلگام شامل گزینه‌های زیر می‌شود:

همچنین باید به این نکته اشاره کنیم که هزینه تور انگشت نگاری کانادا با توجه به نوع هتل و بلیط پرواز، بازه زمانی وقت سفارت و موارد این چنینی کاملا متغیر است و در هنگام قرارداد مشخص می‌شود.

 

تور انگشت نگاری استانبول برای سفارت آمریکا

اگر در تلاش برای دریافت یکی از انواع ویزای مهاجرتی یا غیرمهاجرتی موقت کشور آمریکا هستید، تور انگشت نگاری استانبول برای سفارت آمریکا، گزینه کارآمدی برای شما خواهد بود.

چندین دهه است که کشور ایالات متحده آمریکا در ایران سفارت ندارد و به تبع آن امکان انجام مراحل انگشت نگاری و ثبت عکس بایومتریک ویزا، مصاحبه ویزا آمریکا و سایر امور از داخل ایران هم وجود ندارد. رزرو وقت سفارت آمریکا هم تنها به صورت الکترونیکی امکان‌پذیر است.

طبیعتا هیچ اجباری برای سپردن فرایند درخواست ویزا به یک آژانس مهاجرتی ، یا استفاده از خدمات تور انگشت نگاری مجموعه ما وجود ندارید و خودتان می‌توانید تمام این مراحل را به صورت شخصی پیش ببرید.

با این حال، توجه کنید که رزرو وقت سفارت، هماهنگی بلیط پرواز و اقامت هتل، تعیین زمان آزمایش مدیکال و مواردی از این دست سختی‌ها و پیچیدگی‌های خاص خودش را دارد و اکثر متقاضیان ترجیح می‌دهند تا از مجموعه خدمات کامل تور انگشت نگاری امریکا موسسه جهانگردان استفاده کنند.

خوشبختانه آمریکا در استانبول، قلب تپنده ترکیه، سفارت فعال دارد. خدمات تور انگشت نگاری استانبول برای سفارت آمریکا شامل موارد زیر می‌شود:

تور انگشت نگاری استانبول برای سفارت انگلیس 

برای دریافت ویزای انگلیس هم نیاز به انجام خدمات بایومتریک و انگشت‌نگاری است و تور انگشت نگاری استانبول برای سفارت انگلیس هم توسط موسسه جهانگردان، به مخاطبان ارائه می‌شود. همچنین اگر تمایلی به استفاده از خدمات تور انگشت نگاری ندارید، می‌توانید برای رزرو وقت سفارت انگلیس ازما کمک بگیرید.

خدمات تور انگشت استانبول برای سفارت انگلیس شامل موارد زیر می‌شود:

اگر تمایل دارید در کنار استفاده از خدمات تور انگشت نگاری استانبول آژانس جهانگردان، از سایر خدمات مرتبط این مجموعه مانند پیکاپ پاسپورت و ویزا، تکمیل فرم درخواست و مدارک ویزا، رزرو وقت سفارت و موارد این چنینی باخبر شوید، کافی است با کارشناسان ما تماس بگیرید.۰۹۴۲۲۰۲۲۰۱۲