ویزای تونس برای ایرانی‌‌ها لغو شد

ویزای تونس برای ایرانی‌‌ها لغو شد

ویزای تونس برای ایرانی‌‌ها لغو شد

وزارت گردشگری تونس از لغو روادید برای گردشگران ایرانی خبر داد. بر این اساس، ایرانیان می‌توانند برای سفرهای حداکثر ۱۵ روزه بدون نیاز به اخذ ویزای توریستی و فقط با داشتن گذرنامه به این کشور سفر کنند.

به‌گزارش جهانگردان ، بنابر اعلام مقامات تونسی این طرح از ۱۵ ژوئن ۲۰۲۴ میلادی (۲۶ خرداد ۱۴۰۳) اجرایی می‌شود. با این وجود پیگیری‌ها از سفارت تونس در تهران نشان می‌دهد، علی‌رغم تصویب این طرح در دولت تونس، لغو روادید هنوز اجرایی نشده است و مسافران ایرانی کماکان ملزم به دریافت ویزا هستند.

ویزای تونس برای ایرانی‌‌ها لغو شد
ویزای تونس برای ایرانی‌‌ها لغو شد

به‌گفته مسئولین تونسی، لغو روادید این کشور برای گردشگران ایرانی در پاسخ متقابل به تصمیم ایران برای لغو یک‌جانبه روادید برای اتباع تونسی است. ایران در بهمن ۱۴۰۲، طرح لغو یک‌جانبه روادید برای اتباع ۲۸ کشور را اجرایی کرد. این ۲۸ کشور شامل عربستان، قطر، امارات، بحرین، کویت، ازبکستان، قرقیزستان، تونس، کوبا، تانزانیا، موریتانی، زیمبابوه، موریس، سیشل، ژاپن، اندونزی، سنگاپور، ویتنام، کامبوج، برونئی، برزیل، مکزیک، پرو، کرواسی، صربستان، بوسنی و هرزگوین، بلاروس و هندوستان (هوایی) است.

با هم به گوشه‌گوشه دنیا سفر می‌کنیم تا با شگفتی‌های بی‌پایان آن آشنا شویم. از اقیانوس‌ها می‌گذریم، در جنگل‌ها ماجراجویی می‌کنیم، قلب کویر را می‌شکافیم و در کوچه‌پس‌کوچه‌های شهرهای کوچک و بزرگ به صدای سفر گوش می‌دهیم. اگر می‌خواهید گردشگر را حتی در خانه‌تان تجربه کنید، با من همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید